Wspieramy i promujemy

Rodzinę

więcej

Aktualności

Zakochani w rodzinie- to już III edycja walentynek dla rodzin

czwartek, 11 czerwiec 2015 12:52

        Już po raz trzeci Fundacja Nadzieja dla Rodzin miała przyjemność zaprosić rodziny wielodzietne do udziału w wyjątkowych walentynkach, które odbyły się 21.02.2015 r. w ramach promocji Programu Promocji Dużej Rodziny "Jesteśmy Razem", sfinansowanego przez Gminę Miasta Toruń. „Dni zakochanych w rodzinie” trwały przy współudziale grupy wolontariuszy i pracowników Fundacji.                

                                                                                                                                   

W trakcie tego wydarzenia rodzice zostali zaproszeni na randkę do toruńskich restauracji i kawiarni. Łącznie w „Dniach zakochanych” wzięło udział 25 rodzin, w tym 50 osób dorosłych i 83 dzieci. Rodziny miały możliwość wylosowania miejsca spotkania, do których zostały przygotowane bony (każdy w kwocie 50zł). W tym czasie dzieci pozostały pod opieką grupy wolontariuszy i pracowników placówki, biorąc udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach.

 

Mając na uwadze jak ważny jest rozwój więzi i miłości małżeńskiej, stworzyliśmy przestrzeń, w której pary z rodzin wielodzietnych miały czas tylko dla siebie.

 

„ W codziennym, zabieganym życiu nie mamy czasu dla siebie, a jak chcemy gdzieś wyjść, to nie ma z kim zostawić dzieci. Takie akcje to dla nas okazja, aby przypomnieć sobie, że nie jesteśmy tylko rodzicami, ale także parą, która potrzebuje pobyć trochę sam na sam”- jak podkreśliła jedna z uczestniczek tegorocznej akcji, P. Małgorzata B.

 

Wszystkie gry i zabawy dostosowano do wieku i potrzeb uczestników, a warsztaty przebiegały jednocześnie w czterech grupach wiekowych. Dla dzieci w wieku 1-3 lat przygotowano szereg zajęć edukacyjnych i ogólnorozwojowych, wspomagających kreatywność i indywidualne zdolności dzieci, oraz zajęcia wspierające rozwój emocjonalno-poznawczy. W grupach 4-6 i 7-10 i 11+ dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych, edukacyjnych, a także logicznych z użyciem gier planszowych i językowych.

 

Zajęcia ruchowe to doskonała okazja do dzielenia się przestrzenią , do budowania i wzmacniania bliskiego kontaktu z innymi. A za sprawą zajęć edukacyjnych możemy doskonalić nie tylko naszą wiedzę i umiejętności w danym obszarze, takie zajęcia mają ogromny wpływ na nasze emocje i intelekt. Dlatego też daliśmy dzieciom możliwość wymiany między uczestnikami poszczególnych grup, tak by każdy mógł zapoznać się z innymi formami gier i zabaw, oraz aktywnie uczestniczyć w każdej z nich.

 

Wszyscy chętni mogli wykonać własnoręcznie kartkę z dedykacją walentynkową. Niektóre z nich uroczyście zostały wręczone rodzicom po powrocie z restauracji.

 

To już trzecia edycja „Dni zakochanych w rodzinie” zakończona powodzeniem i uznaniem samych uczestników. To nasza odpowiedź na potrzeby rodzin, które na co dzień nie mają czasu, by dzielić go wyłącznie we dwoje. Są osoby, które brały udział już po raz kolejny, ale i małżeństwa biorące udział tylko w tegorocznej edycji. Jak zaznaczył pan Piotr - „Braliśmy udział po raz pierwszy. Akcja trafiona, to odskocznia dla rodziców-rodzin wielodzietnych. Nasza córka (lat 6) była bardzo zadowolona z udziału w warsztatach i konkursach.” .